gdybudzasiedemony.pl

jaki film zdobyl najwiecej oscarow 2016

jaki film zdobyl najwiecej oscarow 2016

Pierwszym z nich był przed tą podróżą, kiedy natknąłem się na artykuł na Spike Lee i Augusta Wilsona. Podczas czytania tego artykułu, został uderzony przez jak wybitny dwóch mężczyzn African-American są w sztukach.

Z jego 1986 filmie Muszę Ona Have It, Lee uznawany za prowadzenie nowej fali młodych czarnych niezależnych filmowców "uzbrojonych w śmiałych wizji i świeżych perspektyw około czarnym życia", pisze Greg Braxton w marcu 2008 artykule dla Los Angeles Times. Te indie filmowcy zawarte Robert Townsend, braci Hughes, Mario Van Peebles, Charles Burnett, Matty Rich and John Singleton. Według Braxton "Stworzyli komedie i dramaty kolczastego z ostrymi perspektyw na rasę, klasę, warunków społecznych i politycznych."

Augusta Wilsona był dramaturgiem, którego spuścizna literacka jest seria dziesięciu-play, znany jako The Pittsburgh Cyklu . Do tej serii zdobył dwie Nagrody Pulitzera dramatu. Każda gra jest ustawiony w innej dekady, przedstawiając zarówno komiks i tragiczne aspekty Afroamerykanów mieszkających przez 20 wieku. Dziewięć spektakli są ustawione w sąsiedztwie afroamerykańskiego Pittsburgh, znany jako Hill District.

Zarówno Lee Wilson były unapologetic temat korzystania z kultury swoich ludzi w swoich pracach. Sposób, w jaki użył go, Dottin wspomina: "Czy inclusive i nie wykluczają." Stało się dla niego jasne, to co było jego powołanie. Dottin nie był pewien, jak to zrobić, ale wiedział, że będzie to indie filmowcem.

Jego osobisty i artystyczny podróż, która rozpoczęła się latem 1988 roku zabrał go do Dartmouth College, gdzie specjalizował się w filmie, a ukończył w 1994. Zajęło mu Columbia University, gdzie ukończył MFA w filmie w 2003 roku.

Na Dartmouth, Dottin zdobył dwie nagrody za sztukę i krótkiego filmu. On również zdobył szansę, która zabrała go do Nowego Jorku, gdzie obecnie mieszka.
Artykuł napisany przez: http://www.domy-balik.pl/