gdybudzasiedemony.pl

jaki film zdobyl najwiecej oscarow 2016

jaki film zdobyl najwiecej oscarow 2016

Pierwszym z nich był przed tą podróżą, kiedy natknąłem się na artykuł na Spike Lee i Augusta Wilsona. Podczas czytania tego artykułu, został uderzony przez jak wybitny dwóch mężczyzn African-American są w sztukach.

Z jego 1986 filmie Muszę Ona Have It, Lee uznawany za prowadzenie nowej fali młodych czarnych niezależnych filmowców „uzbrojonych w śmiałych wizji i świeżych perspektyw około czarnym życia”, pisze Greg Braxton w marcu 2008 artykule dla Los Angeles Times.kasy fiskalne wodzisław śląski Te indie filmowcy zawarte Robert Townsend, braci Hughes, Mario Van Peebles, Charles Burnett, Matty Rich and John Singleton. Według Braxton „Stworzyli komedie i dramaty kolczastego z ostrymi perspektyw na rasę, klasę, warunków społecznych i politycznych.”

Augusta Wilsona był dramaturgiem, którego spuścizna literacka jest seria dziesięciu-play, znany jako The Pittsburgh Cyklu meble biurowe gdynia. Do tej serii zdobył dwie Nagrody Pulitzera dramatu. Każda gra jest ustawiony w innej dekady, przedstawiając zarówno komiks i tragiczne aspekty Afroamerykanów mieszkających przez 20 wieku. Dziewięć spektakli są ustawione w sąsiedztwie afroamerykańskiego Pittsburgh, znany jako Hill District.

Zarówno Lee Wilson były unapologetic temat korzystania z kultury swoich ludzi w swoich pracach. Sposób, w jaki użył go, Dottin wspomina: „Czy inclusive i nie wykluczają.” Stało się dla niego jasne, to co było jego powołanie. Dottin nie był pewien, jak to zrobić, ale wiedział, że będzie to indie filmowcem.

Jego osobisty i artystyczny podróż, która rozpoczęła się latem 1988 roku zabrał go do Dartmouth College, gdzie specjalizował się w filmie, a ukończył w 1994. Zajęło mu Columbia University, gdzie ukończył MFA w filmie w 2003 roku.

Na Dartmouth, Dottin zdobył dwie nagrody za sztukę i krótkiego filmu. On również zdobył szansę, która zabrała go do Nowego Jorku, gdzie obecnie mieszka.
Artykuł napisany przez: http://www.domy-balik.pl/